İstanbul Kültür Üniversitesi Fahiş Fiyat | ATA-TEB || Atatürk Üniversitesi Teknoloji ve Bilgisayar Kulübü

İstanbul Kültür Üniversitesi Fahiş Fiyat

Celoxy

Onaylı Üye
Son günlerde İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından yapılan ücretlendirme güncellemeleri hakkında ciddi endişeler dile getirilmektedir. 2024-2025 eğitim dönemi için yenilenen kayıt ücretlerinde yaşanan radikal artışlar, öğrenciler arasında büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaratmıştır. Bu zamların özellikle maddi açıdan zorluk yaşayan öğrenciler için ciddi bir yük oluşturduğu açıktır.

Örneğin, geçtiğimiz yıl Mühendislik fakültesindeki yıllık eğitim ücreti 205 bin TL iken, bu yıl için belirlenen ücret 440 bin TL'ye yükselmiştir. Bu tür büyük ölçekli zamlar, öğrencilerin eğitimlerini sürdürmelerini zorlaştırarak, eğitim hakkına erişimlerini engelleyebilir.

İstanbul Kültür Üniversitesi yönetiminden bu konuda gerekli açıklamaları ve gerekli adımları beklemekteyiz. Öğrenci haklarına saygı gösterilmesi ve adil bir ücretlendirme politikasının benimsenmesi, üniversite ortamında huzurun ve eşitliğin sağlanması için elzemdir.